Menu Zavrieť

Tanečný Workshop

s EtnoDance

Termin konania je 28. 8. 2021o 13:00 hod.

Tanec je od pradávna súčasťou prirodzeného pohybu žien bez ohľadu na vek. Pomôžeme ti rozvinúť pohybové vzorce, ktoré sú ukryté v tvojom tele, rozhýbať jednotlivé časti tým najprirodzenejším spôsobom. Inšpirujeme sa kmeňovým tancom žien z celého sveta.
Zameriame sa na oblasti, ktoré spolu a v súlade prepájajú pohyb v prirodzenom plynutí, akoby sme sa tak narodili.
„Tieto pohyby vyjadrujú zároveň aj ženské vlastnosti, ktoré sú potrebné pre každodenné fungovanie. Je dôležité prepojenie pohybu s mysľou „body and mind“, oddelene len ťažko môžu fungovať“
Flexibilita:
Celé telo rozhýbeme a zahrejeme pomocou Yoga dance – umenia z prastarej Indie.
Plynutie:
Energiu v panve, životodarnú a prúdiacu do celého tela podporí brušný tanec egyptských a berberských žien.
Sila, rytmus, spontánnosť:
Je súčasťou vrodeného pohybu gypsies, kočovníkov z celého sveta. Ohnivý temperament a spontánnosť je však časťou každej osobnosti. Rytmus tela sa naučíme vnímať pomocou tamburín a telohry. Gypsy dance na rytmické balkánske melódie nám ju pomôže objaviť.
Celistvosť:
Jednotlivé časti pospájame do celku. Krátkej variácie, ktorá harmonizuje a rozhýbe celé vaše telo a budete si ju môcť zatancovať aj doma, kedykoľvek budete potrebovať podporu.
Kde? Lýceum, Dolná 24,900 01 Modra
Kedy? 28. august od 10:00-13:00 hod. 
Cena: 30€
Prihlasovanie: veronika@etnodance.sk
Workshop vedie:
Mgr. Veronika Majdáková
Etnologička, tanečnica, lektorka etnických tancov, pohybová terapeutka, umelecká riaditeľka tanečného štúdia EtnoDance zameraného na etnické tance z rôznych oblastí sveta.