Lýceum

Lýceum je živým, inšpiratívnym a aktívnym uzlom lokálnej kultúrnej scény. Budovu bývalého Evanjelického gymnázia v Modre sme čiastočne zrekonštruovali s pomocou našich dobrovoľníkov a vytvorili sme priestor v ktorom môžeme ponúkať pravidelný program. V tomto roku Lýceum prináša:

Programová skladba

V Lýceu pripravujeme a realizujeme kultúrne, umelecké a spoločenské podujatia: výtvarný ateliér, coworking, diskusie, prednášky, prezentácie, výtvarné kurzy, tvorivé dielne, kurzy tvorivého písania, divadelné workshopy a iné vzdelávacie aktivity. Je to tiež priestor otvorený pre ďalších umelcov a organizátorov, s ktorými sa spolupodielame na kultúrnych podujatiach a festivaloch. Lýceum je členom siete slovenských nezávislých kultúrnych centier Anténa.

Ateliér Presahy

Ateliér, ktorý je vybavený na rôzne výtvarné techniky, okrem organizovaných kurzov a workshopov je k dispozícii pre skupinky, aj jednotlivcov po osobnej dohode s komunitnou a prevádzkovou menežerkou Dianou Jandorfovou.

Salónik /Kútik

Komunitný salónik je miesto, v ktorom pre vás pripravujeme rôzne diskusie, prednášky, hudobné a vzdelávacie večery. Po každom podujatí zostáva salónik otvorený pre zdieľanie v neformálnej atmosfére. Nájdete tu pokojné miesto na stretnutia, spoločenské hry, bohatú knižnicu, z ktorej si môžete odniesť knihy, ale ich aj do nej priniesť. Salónik je možné si prenajať na súkromnú, či firemnú akciu. Zabezpečíme vám aj potrebné technické vybavenie, alebo gurmánske lokálne pohostenie.

Coworking

Originálny zdieľaný pracovný priestor so zelenou oázou a výhľadom do lipovej aleje, poskytuje pokojný priestor na prácu profesionálov, kreatívcov aj študentov. K dispozícii je wifi, tlačiareň, kuchynka a salónik na stretnutia.